08.04.2005 Liga mistrů pomalu spěje do semifinále

Liverpool × Juventus, Chelsea × Bayern

Oba zápasy zmíněné v titulku bylo možno vidět v přímém přenosu v České televizi. Kvalita zápasů byla na vysoké úrovni a divák se rozhodně nenudil. Celkem v těchto dvou zápasech padlo 7 gólů, tedy výborný průměr 3,5 gólů na zápas.

Liverpool versus Juventus Turín
Liverpool jako hostitel začal pěkně od podlahy a pokud měl Juventus záměr neinkasovat, tak ho musel velmi rychle přehodnotit. Už v 10. minutě padl po rohu (mimochodem, ten roh zařídil Milan Baroš) gól. Míč prodloužený hlavičkou jedním z Liverpoolských hráčů se dostal až k Hyppiä, jehož si určitě všichni pamatujete ze zápasu ČR – Finsko, a ten poslal míč do odkryté části branky. Pozorně jsem sledoval pozici z jaké dal gól a zas tak jednoduché to nebylo. Juventus obdržený gól ze zimního spánku neprobudil a přišel druhý gól. Garcia se trefil nádherně z dálky. Na hřišti to vypadalo, že Liverpool má míč přilepený u nohy a Juventusu měl obrovské problém míč n své kopačky alespoň získat. To zafungovalo jako polibek prince šípkové růžence a zanedlouho mohl alespoň snížit Ibrahimovič, které do šance poslal Pavel Nedvěd. Liverpool v tuto chvíli zachránila tyč. Kvalitu zápasu také naznačuje to, že po 35 minutách to bylo na střely 10:4 pro Liverpool. Krátce před koncem poločasu Juventus gól dal, ale nebyl uznán pro ofsajd. Jak ukázaly opakované záběry, gól platit měl. Jinak se hrálo poměrně svižně a fauly nebyly nikterak zákeřné.

Liverpool uspokojený poločasovým výsledkem 2:0 se v druhé části nikam nehrnul. Gól Juve přišel v 63. minutě po zaváhání brankaře domácích. Chvíli na to byl vystřídán Baroš a o něco později přišel na hřiště Šmicer. Stažení Baroše prospělo spíše Juventusu, který už nebyl v obraně tolik vytížen a mohl o to lépe útočit. Baroš nedal několik šancí, zamotával se u rohů do kliček, ale celkově obranu Juventusu zaměstnával více než dost. Zápas skončil 2:1 a v odvetě je tak vše otevřené. Pavel Nedvěd odehrál první zápas po zranění a na tak dlouhou pauzu hrál výborně. Za celý zápas jsem ho viděl zkazit maximálně 2-3 přihrávky, o čemž si zbytek hráčů „staré dámy“ mohl nechat jenom zdát.

Chelsea × Bayern München
Chelsea nastoupila oslabena o svého kouče, který byl UEFA potrestán. Gól zde padl ještě rychleji než v Liverpoolu a to už ve 4. minutě. Poté podle mě rozhodčí přehlédl ruku jedno z hráčů Bayernu. Petra Čecha ohrozil v podstatě až jeho spoluhráč, který nezištně sklepl balón pro Zé Roberta. Pokud někdo dělal obraně Bayernu problémy, byl to útočník Drogba. Druhý poločas nezačal pro Chelsea dobře, když inkasovala po trestném kopu, vyražení míče Petra Čecha k Schweinsteigerovi a ten pohotově vrátil míč za záda brankaře. Ve zpomalených záběrech bylo jasně vidět, že to trefil perfektně a našel jedinou možnou skulinu okolo Petra Čecha.

Chelsea obdržený gól nepoložil a postupem času změnila skóre z 1:1 na 4:1. Obzvláště vstřelený třetí gól, který dal Lampard levačkou z otočky byl výstavní. V 93. minutě odpískal rozhodčí penaltu proti Chelsea. Jeden z Chelsea se dotkl Ballacka a ten se skácel k zemi. Své divadlo zahrál přesvědčivě, protože rozhodčí mu to celé sežral. Konečný stav 4:2, ale i tak Chelsea nebude mít v odvetě žádný větší problém.