LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie

Slavie ani na 5. pokusil do Ligy mistrů nepostoupila

26.08.2005 SK Slavia Praha - RSC Anderlecht 0:2
Po dlouhé době jsem se šel podívat opět na fotbal a to na zápas Slavie – Andrlecht. První zápas Slavie v Bruselu prohrála 1:2, což jí ještě nějaké šance do odvety dávalo. Překvapivě stadion byl již pár dní před zápasem vyprodán a tak se dala čekat velmi dobrá atmosféra.

Fronty překvapivě nebyly u vstupu na stadion, ale zato se dlouhé fronty tvořily u stánku na pivo a párek. Osobní prohlídky při vstupu měly spíše formální charakter. Lístek jsem měl hned vedle kotle, takže jsem mohl naplno vychutnat výbornou atmosféru. Do zápasu zbývalo asi 10 minut. Domácí hráči Slavie byli uvítáni mohutným aplausem a skandováním. V prvních 20ti minutách se Slavie pustila do náporu, ale jediné co vytěžila bylo větší množství rohových kopů, ze kterých naopak už dále nevytěžila vůbec nic. Pak se začali osmělovat i hráči hostů, ale oni nikam, na rozdíl od Slavie, spěchat nemuseli. Do dobré střelecké pozice se až ke konci poločasu dostal Zbončák, ale jeho zakončení bylo velmi nepřesné.

Po výměně stran bylo možné sledovat co se děje u branky Andrlechtu pouze na dálku přes celé hřiště. A pop pravdě řečeno toho ke sledování zase tak moc nebylo. Slavii nebylo možné upřít snahu, ale chyběla finální přihrávka. Většinu centrů si bezpečně ze vzduchu k sobě stáhnul hostující gólman Zítka. K tomu se přidala katastrofální hra Gedeona, který po nemoci evidentně nejen že nebyl ve formě, ale vypadal, že ani neví co to forma je. Počet zkažených přihrávek by se určitě nedal spočítat na prstech obou rukou.

A když Slavie neproměnila šanci, Latka na míč nedosáhl, přišel zákonitě trest na druhé straně. A hosté po chvíli přidali ještě jeden gól a bylo rozhodnuto. I přes prohru se drtivá většina diváků na stadionu po konečném hvizdu postavila a věnovala domácímu teamu několikaminutový potlesk s pokřikem „vždycky jsme s vámi“. Je smutné, že část médii zaznamenala to, že před koncem zápasu odešlo podle mého odhadu tak 300 fanoušků. Pamatuji si pouze jednou, kdy se u nás tleskalo domácímu teamu, který prohrál. Bylo to na Spartě v listopadu 2001, kdy Sparta po fantastické výkonu prohrála s Realem Madrid těsně 2:3.

Zprávy TV Prima pak jako hlavní zaznamenali, že se na stadionu zničilo 29 sedaček a že v kotli domácích hořel oheň. Ano,myslím že se tam našel velmi malý počet diváků, kteří podle všeho nepřišli na fotbal, stejně tak oheň v sektoru byl vždy do minuty uhašen hasiči za asistence policie, ale že by to byla hlavní událost zápasu, to se mi nezdálo. Nicméně TV Prima má svoji senzaci a to je přece nejdůležitější.

Část diváků okolo mě si stěžovala na rozhodčího, ale podle mě neprávem. Pár nepřesných výroků tam bylo, ale ty výroky byly nepřesné na obě strany a žádný z nich neovlivnil výsledek zápasu. Další stížnosti mohou směřovat na UEFU, která dodatečně povolila start v Lize mistrů Liverpoolu a Slavie se tak dostala při losování do nenasazené části, ale Andrlecht byl přijatelný soupeř.