LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie

Poslední příprava na MS 2005 se hokejistům ČR nepovedla

29.04.2005 Česká Republika – Kanada 1: 2
Včera jsem viděl na vlastní oči poslední přípravný zápas, který team České republiky odehrál s Kanadou v T-Mobile aréně. Nutno dodat, že pokud měl zápas ukázat naše slabé stránky, pak splnil očekávání. Pokud měl zápas být předzvěstí našich výkonů na MS ve Vídni, pak to s námi nedopadne dobře.

První třetinu byl na ledě vidět pouze jeden team a nebyl to team Kanady. Čeští hokejisté byli vždy o brusli u puku dříve než jejich soupeři a chvílema to v obraném pásmu Kanady vypadalo jako při přesilovce. Ze všech vyložených šancí, které naši hráči měli, dokázali proměnit jedinou a to v 7. minutě Průcha. Kanada se dostala do tlaku pouze při přesilovkách a to ještě sporadicky.

Druhá třetina už měla jiný obraz, tentokrát to byla Kanada, kdo byl u puku vždy o kousek dřív a protože naši zaspali začátek třetiny, brzo bylo vyrovnáno na 1:1. Taktéž Kanada nevyužila několik dobrých šancí. Vyloženou kliku jsme měli, když se puk odrazil od zadního plexiskla přímo před opuštěnou branku, protože Vokoun čekal puk úplně jinde. Naštěstí první u puku byl náš hráč a vše skončilo dobře. V druhé třetině měl i náš team možnost hrát přesilovku, ale bylo vidět, že i v této herní činnosti je co zlepšovat.

V poslední třetině měla mírně navrch Kanada. Za nádherné divácké atmosféry (okolo 13 500 diváků) spěl zápas pomalu k remíze 1:1. Ale v 58. minutě udeřil ranou z levého kruhu Thornton a rázem vedla Kanada 2:1. Chvíli před koncem naši ještě odvolali brankaře a přibližně 5 vteřin před závěrečnou sirénou jsme měli gólovou šanci, která ovšem zůstala nevyužita. A tak Kanada zaslouženě vyhrála.

Postřehy z utkání: Pokud šla nějaká činnost našim na výbornou, pak to byly bodyčeky. Za celá zápas jich bylo vidět alespoň 6-7. Naopak Vokoun se zdál být značně nejistý a jeho hra za bránou byla dost riskantní. Nemyslím si, že by byl Kanadský brankář Luongo až tak dobrý, ale našim prostě koncovka nešla. T-Mobile aréna ve srovnání se SAZKA arénou je jak chudý příbuzný. Na chodbách se kouří o sto šest, během pauzy se pomalu kvůli frontě nedostanete na záchod a o zakoupení nějakého párku nebo pití si můžete nechat jen zdát. A celá hala zevnitř vypadá jako by zde měla za 5 minut proběhnout demolice.