LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


AC Milán × PSV Eindhoven

27.04.2005 V prvním semifinále fotbalové ligy mistrů vyhrál AC Milán 2:0
Finále Ligy mistrů se nezávratně blíží. První zápas semifinále měl napovědět, kdo z dvojice AC Milán, PSV Eindhoven bude mít blíže k vysněnému finále. Favoritem byl Milánský fotbalový velko-klub AC. To se projevilo i na začátku, kdy měl AC Milán územní i střeleckou převahu. Pro začátek ještě jedna zajímavost – na obou stranách chytali reprezentační brankáři Brazílie Dida za AC Milán a Gomes za PSV Eindhoven.
Už ve 3. minutě zkoušel z velmi těžké pozice ve vzduchu zakončit Ševčenko, ale neúspěšně. Pak to zkusil Crespo z pravé strany a brankář Gomes vytáhl míč na roh, aby následně opět hlavičku Crespa z brankové čáry odhlavičkoval do bezpečí Pak Či-song. A následně ještě jednou Crespo v 11. jen o vlásek nedosáhl v pokutovém území na přihrávku. Následně se v lepším světle ukázal i PSV Eindhoven. Farfán vyzkoušel pomocí dvou střel pozornost Milánského brankáře. Jak tank se proboural asi v polovině prvního poločasu Ševčenko do vápna a způsobil tak srážku brankáře Gomese se svým vlastním spoluhráčem. Naštěstí pro PSV se míč odrazil pryč z dosahu Ševčenka. Okolo 30. minuty zařadil opět Milán vyšší rychlost a výsledkem bylo několik střel v rychlém sledu za sebou – 2 × Gattuso a 1 × Kaká. A byl to právě aktivní Kaká, kdo ve 42. minutě vyslal Ševčenka vynikající přihrávkou mezi 4 hráče dopředu. Ševčenko vůbec nevzal na vědomí, že se ho snaží doběhnout obránce Bouma a pod padajícím Gomesem vstřelil první gól zápasu.

Druhý poločas začal nenápadným, ale časem sílícím tlak hostujícího PSV. A také začalo martyrium Korejce Pak Či-song. Měl více než 4 dobré šance, ale skoro pokaždé našel správně postaveného brankáře Didu. Ostatně Dida v tomto zápase přitahoval míče asi jako pěkná blondýnka přitahuje pohledy chlapů. Ševčenko se pokusil o dobře umístěný lob, ale Gomes fantastickým zákrokem vytáhl míč na poslední chvíli nad bránu. Na druhé straně pak zaměstnával Didu Gommel. A právě po jedné jeho akce se v 90. minutě dostali Milánští do protiútoku, kde se s notnou dávkou štěstí dostal k míči Dán Tomasson a překonal tak Gomese po druhé.

Závěr: První poločas jasně vyzněl pro AC Milán, druhý pro PSV Eidhoven, ale góly dal pouze AC a tak do odvety si veze velmi slušný výsledek.

DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda