LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Špatný led ve Vídeňské Stadthalle mnohé vysvětluje

06.05.2005 Mistrovství světa v hokeji provází záludnost domácích pořadatelů
Pro mnohé hokejové teamy nepříjemné překvapení, pro rakouské hokejové mužstvo nic nového. Ostatně až do nedávna si Rakušané mysleli, že s jejich ledem je vše v pořádku. Skutečností je, že jejich špatné výsledky na minulých šampionátech způsobil špatný domácí led, na němž celou sezónu vždy trénují.
Když pak přijeli vždy někam na šampionát, tak hladce klouzající puk po ledě byl pro Rakušany něco nového na co nebyli z domova zvyklí. Taktéž zjistili, že část výbavy jako jsou ploutve, šnorchly, plavky a potápěčské brýle nebudou potřebovat, protože z nějakého nezjistitelného důvodu na cizích ledových plochách chyběla voda, na kterou jsou zvyklí doma z Vídně. A to je pravý důvod katastrof z posledních MS. 11. místo v roce 2004, 10. místo v roce 2003 nebo 12. místo v roce 2002.

Tentokrát mělo být všechno jinak. Celý rok úspěšně kamuflovali, že led je v pořádku a rozhodně není potřeba něco dělat. Rozhodně nebylo třeba stavět něco jako novou halou. Na tento fór už naletěli minulý rok IIHF češi a rakušané přece nebudou takovou srandu za 6 mld. Kč (200 000 000 Euro) dělat kvůli tomu, aby se ostatním teamům hrálo lépe. Od toho přece nepořádají šampionát doma. Zatímco do České republiky jezdily kontroly jedna za druhou a významnými pohledy na hodinky naznačovaly, že hala musí být včas, ať to stojí (rozuměj SAZKU), co to stojí, tak do Rakouska IIHF raději nezavítala. Důvod je jasný, zkuste si ve Vídni koupit pivo za 0,5 Eura nebo buřta za stejnou cenu. Nemluvě o ceně ubytování. Innsbruck je město o něco levnější, kontroly tam jezdily častěji a led je kupodivu v pořádku.

Překvapením pro domácí pořadatele také je to, že v květnu je venku pěkné počasí a v hale je tak vyšší teplota. A kdo by dával do zimní haly zbytečnosti typu klimatizace. Špatný led nebyla jediná záludnost. Po záminkou udržení alespoň trocha ledu v hlavní hale byly tréninky přesunuty na druhý konec Vídně. Běžná praxe je, že pokud má pořadatelská země nějaké problémy, nepřenáší je na účastníky. Né tak v Rakousku. Podle logiky, když soupeř bude víc cestovat, víc se unaví. Když bude muset denně stěhovat pár tun navíc sem a tam, tak maséři nebudou mít síly už na svojí práci. Přece jim na to nebudeme přidělovat nějaké lidi. Koneckonců jsou to ostatní reprezentační teamy, kdo si stěžuje na špatný led a nikoliv domácí.

Kdo by si myslel, že sázka rakouskému teamu na špatný led vzhledem k jeho dosavadním výsledkům nevyšla je na omylu. Rakušané si vsadili na své špatné umístění a vyhrané peníze tak mohou investovat do nové haly, aby jim pořadatelství MS v hokeji mohla IIHF zase co nejdříve přidělit. S novou halou to přece musí klapnout ne?

Na závěr připojuji jeden vtip, který koluje Internetem:
Proč Rakušani zavřeli tu svoji atomovou elektrárnu ještě před najetím? Nedokážou ochladit vodu, natož uran.

Související odkazySouvisející odkazy

IIHF - výsledky za rok 2004
IIHF - výsledky za rok 2003.
IIHF - výsledky za rok 2002.


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda