LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Tvrdík - muž pevných rozhodnutí

04.11.2006 Zavřete oči, odcházím... a zase přicházím
Občas si nejsem jist, zda J. Tvrdík nemá své kořeny někde v Austrálii. Přece jen se nabízí srovnání s bumerangem, který se stále vrací na místo, které před chvíli opustil. To už snad nemůže být náhoda.
Každý má právo měnit svá rozhodnutí. Pokud by se to stalo jednou, dá se to lidsky pochopit. Když se to však opakuje již poněkolikáté, je to na pováženou. Politik by měl být do určité míry konzistentní, aby voliči věděli, co od něj mohou očekávat. A pokud svá rozhodnutí mění častěji, než na Ruzyni vzlétají a přistávají letadla, je to poněkud zarážející. Z doby nedávno minulé je možné připomenout jeho odchod z ministerstva obrany, kdy nejdříve ohlásil svůj odchod, po schůzce s tehdejším premiérem Vladimírem Špidlou si vše rozmyslel a svoji demisi stáhl, aby později své rozhodnutí opět změnil a z ministerstva odešel. A když už jsme u bývalého premiéra Špidly, tak ten si podobnou situaci užil ještě jednou. A to když nominoval na post komisaře Evropské komise Miloše Kužvarta, který mu to pak 5 minut po dvanácté odřekl.

Ale vraťme se zpět k J. Tvrdíkovi. Po odchodu z ministerstva obrany dostal trafiku v podobě místa generálního ředitele ČSA (samozřejmě bez výběrového řízení). Ještě než se dostaly na veřejnost výsledky hospodaření ČSA za minulý rok (ztráta více než 500 000 000 Kč), a kdy aerolinkám v současné době prakticky hrozí bankrot, tak stačil odejít. Proti jeho dalšímu působení v čele ČSA už byly i zaměstnanecké odbory, které jsou jinak s ČSSD v podstatě za jedno. Nicméně nezaměstnaný nezůstal a začal pracovat pro tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka jak jeden z jeho hlavních poradců.

Nedávno se v médiích objevila zpráva, že J. Tvrdík ukončí svojí činnost jako poradce bývalého premiéra Jiřího Paroubka. Neuběhlo ani pár dnů a vše je zase jinak. Jenom doufám, že časem nebude muset J. Tvrdík opět své rozhodnutí změnit, pokud by se ukázalo, že je to další z řady šibalů z ČSSD.

Náhlé změny rozhodnutí nejsou doménou pouze J. Tvrdíka. Kromě již zmíněného Kužvarta (ČSSD) je možné jmenovat Jana Rumla - několikanásobné odchody z politiky (US-DEU), Petra Nečase - přijmutí a zase odmítnutí funkce ministra vnitra (ODS) nebo také nedávný případ Petry Buzkové (ČSSD), která tak dlouho odcházela z politiky, až se nechala přemluvit (sic!) ke kandidatuře na primátorku Prahy, což vzhledem k hisorickým výsledkům ČSSD snad ani nemohla myslet vážně.

Související odkazySouvisející odkazy

iDnes - Kužvart se vzdal postu eurokomisaře
iDnes - Paroubek jmenoval Tvrdíka šéfem svých poradců
iDnes - Ztráta ČSA se loni přiblížila půlmiliardě korun
iDnes - Exministr Tvrdík u Paroubka končí
iDnes - Tvrdík se rozmyslel, u ČSSD zůstane


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda