LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Poslední souboj Němec vs. Paroubek vyhrál Němec

27.02.2006 Soudce, náměstek ministra spravedlnosti, poradce premiéra a vyjednavač s nepřítelem státu JUDr. Vyvadil musel odejít
Premiérův muž, soudce Nejvyššího správního soudu, poradce premiéra a vyjadnavač s nepřítelem státu (Tomášem Pitrem) JUDr. Jiří Vyvadil musel dnes opustit svoji funkci na ministerstvu spravedlnosti a vrací se zpět na Nejvyšší správní soud. JUDr. Jiřího Vyvadila se pokoušel udržet na místě náměstka premiér Jiří Paroubek.
Jaký byl možný scénář? Ministr spravedlnosti JUDr. Pavel Němec odvolá náměstka, který se sešel s podnikatelem Tomášem Pitrem. S ním se ovšem sešel ne na pokyn ministra, ale na pokyn premiéra Jiřího Paroubka. Premiér Paroubek by mohl následně odvolat ministra spravedlnosti JUDr. Němce. Tím by ovšem skončila koalice, protože pochybuji, že by bez Unie Svobody v ní setrvala KDU-ČSL sama s ČSSD. A dostáváme se k otázce, kdo by z toho co měl. Unie Svobody nemá při svých už tak dost mizerných preferencích co ztratit, tedy mohla by jenom získat. A předseda Unie Svobody a minstr spravedlnosti v jedné osobě JUDr. Pavel Němec si toho byl vědom a v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce (26. 02. 2006) naznačil, že pokud Paroubek má zájem Unii Svobody zvednout preference tím, že ji vyhodí z vlády, tak ať si poslouží. KDU-CSL má velmi věrné voličské jádro a případný odchod z vlády by ji také neublížil. Zbývá ČSSD. Ta by sice tím, že by se zbavila dvou koaličních partnerů mohla něco málo získat, ale o to více by ztratila u případných středových voličů, o které v poslední době tolik bojuje.

Tuto jednoduchou předvolební matematiku si velmi dobře uvědomuje i samotný premiér a proto, když byl dnes z ministerstva JUDr. Jiří Vyvadil odvolán (ne sice ministrem, ale šéfem nejvyššího správního soudu mu byl odebrán souhlas s působením na ministerstvu), tak premiér neudělal vůbec nic. Volby jsou za dveřmi a jeden JUDr. Vyvadil nemá takovou cenu, aby Unii Svobody vyhodil z vlády. že by premiér nebyl takový buldozer, za jakého je považován?

Co je ovšem neméně důležité. Jak může soudce dělat člověk, který se schází s člověkem, kterého samotný premiér (který ho navíc za tímto člověkem poslal) označil za nepřítele státu? Nemá být soudce nezávislý, a tedy by neměl být ani poradcem předsedy vlády?

Soubory ke staženíSoubory ke stažení

Nejvyší správní soud - Předseda Nejvyššího správního soudu JUDr. Josef Baxa k událostem kolem stáže JUDr. Jiřího Vyvadila na ministerstvu spravedlnosti (dokument stažen z http://www.nssoud.cz/tiskzpravy.php). (*.pdf) - (134kB)


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda