LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Není šibal jako šibal

11.10.2006 Další obvinění člena ČSSD
Skoro jako nekonečná se zdá řada členů ČSSD, a občas nejenom řadových, kteří jsou v poslední době odviněni policií tu z nějaké korupce, tu z nějakého podvodu. Se zvyšujícím se počtem takto obviněných šibalů, roste i snaha ČSSD zbavit se jakéhokoliv stínu podezření, který by na ni snad mohl nějakým nedopatřením ulpět.
Nejnověji byli obviněni za podvody s financemi z fondů EU: Zdeněk Doležal (bývalý šéf kabinetů premiérů Grosse a Paroubka) a Ladislav Péťa (členem okresního stranického vedení ČSSD, předsedou krajské komise pro finance a rozpočet ČSSD a starosta Budišova). Třetím do počtu je státní úředník z Mze. Pokud je vám jméno Zdeněk Doležal povědomé, pak si ho lépe připomenete pod nezapomenutelnou větou „Pět na stole v českých“. Je také dobré si připomenout, jaký slovník používá předseda ČSSD o takovýchto lidech: šibal, James Bond, psychotik. Podle ČSSD jde o selhání jednotlivců. Těch jednotlivců je nicméně už pěkná řada:

Ivo Svoboda (kauza Liberty), Barbora Snopková (kauza Liberty), Egon Lánský (kauza tajného konta v Rakousku), Ludmila Schwarzová (kauza biolihu), Josef Láznička (kauza biolihu), František Vybíral (kauza biolihu), Marian Kuś (falešné lustrační osvědčení) nebo Jindřich Sznapka (starosta Českého Těšína - kauza uplácení občanské sdružení Těšínské zrcadlo)

V tomto posledním případu však rychlost, s jakou ČSSD vydala své prohlášení, by možná překvapila i nejednoho sprintera v běhu na 100 metrů. Sotva TV Nova odvysílala svoji reportáž, tak než by jeden stačil říci "podvod", už tu bylo tiskové prohlášení. Možná věčná škoda, že se stejnou rychlostí nebyla ČSSD schopna bojovat s nezaměstnaností. Na první pohled by to mohlo vypadat, že se ČSSD poměrně sympaticky očišťuje. Ale to jenom do té doby, než se člověk podívá do kalendáře a zjistí, že tu za chvíli máme komunální a senátní volby a jestli něco ČSSD v tuto chvíli nepotřebuje, tak je to další aféra.

Související odkazySouvisející odkazy

iDnes - Vychvalovaný Péťa zřejmě plnil jen svou kapsu
ČSSD - Tisková zpráva ČSSD z 10. 10. 2006


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum
Sice stylovější než od pana Steigerwalda... hoggarr 14.4.2008 23:43

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda