LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Na sjezdu si ČSSD zvolí za předsedu Grosse

23.03.2005 Důležité událostise stanou až po sjezdu
Tento víkend (25.3.2005 – 27.3.2005) se uskuteční v Brně XXXII. sjezd ČSSD. Nejdůležitější část se uskuteční v sobotu, kdy si delegáti zvolí svého předsedu a místopředsedu. Nemusíte mít v ruce křišťálovou kouli, aby jste mohli předpovědět výsledek sjezdu ČSSD.
A protože podle ČSSD žádná krize přece neexistuje, tak není důvod měnit tak úspěšného a křišťálově čistého statutárního předsedu strany a zároveň premiéra České republiky. Tedy post předsedy ČSSD vlády obhájí. Boj bude spíše sveden o posty místopředsedů, kam bude chtít Stanislav Gross prosadit ministra financí Sobotku, nejlépe na úkor svého stranického rivala Zdeňka Škromacha.

Otázka tedy nezní, co se stane na sjezdu, ale hlavně co se stane po sjezdu. KDU-ČSL čeká, zda se stane zázrak v podobě nezvolení Stanislava Grosse za předsedu ČSSD. ODS čeká, zda KDU-ČSL vystoupí/bude vyhozena z vlády anebo vyvolá hlasování o nedůvěře této vládě. US-DEU může být v podstatě nějaký sjezd úplně ukradenej, protože hlavní zásada je držet se křesel co nejdéle, až do úplného vymizení z politické mapy. KSČM se už těší, jak bude podporovat menšinovou vládu ČSSD výměnou za realizaci svého komunistického programu. Ostatně někteří poslanci-soudruzi ČSSD ten rozdíl mezi programem svým a KSČM ani nepoznají. U některých částí programu se ty rozdíly hledají špatně i pod lupou.


Následuje můj odhad, jak vše dopadne:

75%
KDU-ČSL odejdou/budou vyhozeni z vlády a bude pokračovat menšinový kabinet ČSSD podporovaný komunisty

50%
Bude pokračovat současný kabinet dál, jako by se nic nestalo i s KDU-ČSL

40%
Budou předčasné volby

10%
Stanislav Gross rezignuje (nebude zvolen za předsedu ČSSD) a bude vytvořena staronová koalice ČSSD, KDU-ČSL, US-DEU

0%
Z vlády jako první odejde US-DEU

Související odkazySouvisející odkazy

Schizofrenní sjezd ČSSD


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda