03.06.2005 Nápověda pro Microsoft Internet Explorer nebo Outlook Express

Jak změnit ukládání obrázků jako BMP na GIF nebo JPG

Jste-li zvyklí ukládat obrázky z Internetových stránek nebo emailu přes kontextovou nabídku (levé kliknutí myši na obrázku) a najednou z ničeho nic, vám počítač nabízí pouze uložení do formátu BMP, ale už nikoliv do GIFu nebo JPG jako dříve, pak je pro vás určen tento článek.

Návod v angličtině, jak dosáhnout toho, aby se vše vrátilo do původního stavu je možné nalézt přímo na stránkách Microsoft. Problém by se měl týkat pouze Microsoft Internet Explorer 6 a verze MSIE 5.5. Pro všechny, kdo se tím nechcete prokousávat jsem připravil český překlad i s příslušnými screenshoty. Jako hlavní příčinu tohoto stavu Microsoft uvádí, že jste nahráli nějaký poškozený program (ActivX nebo Java objekt) do C:\Windows adresář\Downloaded program files.

Krok 1 (obr. 1): Spustíte Microsoft Internet Explorer. V horním menu kliknete na položku Nástroje (1a) a dále kliknete neposlední položku Možnosti Internetu (1b).

Krok 2 (obr. 2): V části Dočasné soubory Internetu kliknete na Odstranit soubory.

Krok 3 (obr. 3): Ještě je potřeba zaškrtnout, že si přejete odstranit i obsah off-line(3a) a následně potvrdit tlačítkem OK (3b).

Dále je potřeba odstranit v Downloaded Program soubory, které jsou označeny jako jako Neznámé nebo Poškozené.

Krok 4 (obr 1): Spustíte Microsoft Internet Explorer. V horním menu kliknete na položku Nástroje (1a) a dále kliknete neposlední položku Možnosti Internetu (1b).

Krok 5 (obr 4): V části Dočasné soubory Internetu kliknete na Nastavení.

Krok 6 (obr. 5): V dolní části kliknete na tlačítko Zobrazit objekty

Krok 7 (obr. 6): Nyní před sebou uvidíte tabulku s přehledem objektů. Důležitá je kolonka stav. Pokud zde uvidíte nějaký neznámý (6a) nebo poškozený objekt, můžete ho odstranit (6b). Jenom upozorňuji, že tím možná odstraníte něco, co jste sami schválně nainstalovali.

Nyní už pouze stačí zkontrolovat, zda se celá operace povedla a vy už opět můžete ukládat obrázek jako GIF nebo JPG.