LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Program na logování činnosti klávesnice a myši

08.06.2005 Statistické údaje o tom jak moc pracujete s počítačem
Pokud denně strávíte s počítače mnoho času možná vás už někdy napadlo, kolik úhozů do klávesnice jste třeba za tento den udělali nebo jakou vzdálenost jste ujeli s myší. Zajímá-li vás něco takového, pak pro vás mam tip na program.
Hned na začátku mám dobrou zprávu. Program je freeware. Kromě počítání úhozů na klávesnici a počítání jakou ujedete vzdálenost s kurzorem myši dokáže ještě zaznamenávat počet stisků pravého a levého tlačítka na myši, počet tzv. double-clicků a jako poslední položku nabízí počet posunů kolečka u myši. Statistiky můžete podle nastavení programu vidět buď vždy nové od posledního restartu počítače nebo souhrnné za celou dobu běhu programu. Tento čas je pak zobrazen vždy na vrcholu všech statistik. Log za jednotlivé dny se ukládá do TXT souboru.

V nastavení programu je možno zvolit jazyk (na výběr celkem 8), zda jednotky zobrazovat v anglických mírách nebo metrických, zobrazení statistik horizontální nebo vertikální, automatické spuštění při startu počítače, nebo zapínání/vypínání logování.

Jenom pro zajímavost, za necelý měsíc jsem podle toho programu udělal přibližně 461000 úhozů do kláves, 97500 kliknutí levého tlačítka myši a 3601 kliknutí pravého tlačítka. Jediný užitek vidím v tom, že si můžete otestovat životnost své klávesnice. Například u mé klávesnice jsem se při koupi dozvěděl, že má životnost 5 mil. Úhozů, tedy při současném tempu bych ji mohl vyhodit přibližně za půl roku.

Název programu: Mousotron 4.5

Autor: BLACKSUN software

Domovská stránka: http://www.blacksunsoftware.com/


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda