LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Příklad řetězového dopisu

22.06.2005 Ukázka, jak vypadá řetězový dopis
Řetězové dopisy mi připadají stále stejné. Rozešli tento dopis (email) na X osob do dne D a hodiny H nebo se ti stane velké neštěstí N. Dokonce si pamatuji dobu, kdy jste je dostávali i posílali běžnou poštou, popřípadě se kopírovali přes průklepák na psacím stroji. S rozšiřováním používání emailu prošly řetězové emaily určitou renesancí. V poslední měsíci mi přišly doslova dva vzorové exempláře a tak jsem se rozhodl je zveřejnit.
První exemplář:

Mladík na fotce vpravo jel se svými přáteli na prázdniny na Sundarbans a poprosil své přátele, aby ho vyfotili. Když se blesklo od fotoaparátu, upadl mladík do bezvědomí a dva dny pote umřel, podle nálezu na infarkt.
Když poté jeho přátele fotku vyvolali, dostali strach - všichni mohli přísahat, že v ten moment byl tehdy na místě focení sám. Jeden námořnický důstojník poslal tuto fotku 13 lidem vědcům a krátce nato byl povýšen. Ředitel jedné společnosti tento mejl vymazal, aniž by ho poslal dál a jeho firma šla krátce poté do konkursu. Přepošli obrázek 13 lidem a čekej, co se stane:-)

Poznámka: K tomu dodávám, že jsem to rozhodně 13 lidem dál nepřeposlal a zatím se nic nestalo.

Druhý exemplář:

Kdo dostane tento dopis, nechť políbí toho, koho má rád. Podívej se na tento dopis, byl vyslán Tobě pro štěstí. Originál je uložen u ženy z Anglie a obletěl celý svět 9 krát. Nyní bylo štěstí vysláno Tobě. Obdržíš štěstí do několika dnů po obdržení tohoto dopisu, ale musíš ho poslat lidem, o kterých si myslíš, že štěstí potřebují a Ty jim ho přeješ. Neposílej žádné peníze, protože štěstí se nedá koupit. Odesílání tohoto dopisu nezdržuj, protože musí opustit Tvoje ruce do 96 hodin. Voják Ralf obdržel po odeslání 20-ti kopií 7 milionů dolarů. Paní Dosová poprosila sekretářku, aby jí udělala 20 kopií a za několik dnů vyhrála 20 tisíc dolarů. Jana Dolanová dostala tento dopis a ve 20-ti kopiích ho nechala udělat, ale zapomněla je poslat. Ztratila práci, ale když kopie opožděně odeslala, získala ještě lepší práci, než měla. Pavel Bura dopis vyhodil a za několik dnů zemřel. Přerušil řetězec a nevěřil v jeho moc. Proto prosím odešli tento dopis ve 20-ti kopiích a uvidíš, co se stane po 4 dnech. Tento řetězec pochází z Venezuely a byl vyslán Tobě. Byl psán
Linetem Doudem, misionářem z J. Ameriky. Kopii tohoto dopisu musí obdržet celý svět. Po několika dnech se dočkáš překvapení. Je to pravda! Když nevěříš pověrám, dávej pozor, co se stane po 4 dnech.

Poznámka: Řetěz je tak silný, jako jeho nejlabší článek a ten nejlabší jsem v případě řetězových dopisů JÁ.

DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie
NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda