05.08.2005 Kompletní průvodce pro začátečníky

Hidden & Dangerous 2 – (návod a postřehy) - začínáme

V následujícím seriálu popisuji svoji zkušenost s hraním Hidden & Dangerous 2 na nejtěžší obtížnost. K jednotlivým misím vždy budou připojeny moje tipy. Cest k cíli je vždy více, ale pochopitelně budu většinou popisovat pouze jednu úspěšnou, kterou jsem měl možnost vyzkoušet. Návod je určen začátečníkům, kteří s hrou začínají.

Než začnete věnujte pečlivý výběr svému teamu. Většina členů teamu by měla mít velmi slušná procenta u střelby, tichého pohybu. Minimálně dva z teamu by měli mít vyšší procenta u první pomoci. A po vašem uvážení by jeden ze členů teamu mohl mít vyšší procenta páčení. Zároveň je důležitým parametrem zdraví.

Než se pustíte do první mise, určitě si projděte výcvikovou misi. Kromě toho, že získáte při splněných úkolech vylepšení vojáka, tak se hlavně naučíte základní návyky.

Tipy pro výcvikovou misi:

01) Naučte se nejen na žebřík lézt, ale hlavně si zkuste jak se po něm leze dolu. Pokud jste nepřišli na to jak se leze dolu, zde je nápověda: přijdete k okraji, podíváte se pod sebe a uděláte další krok. Tím s ocitnete na žebříku a nyní stisknete pro šplh dolu šipku nahoru.

02) Pozorně si všimněte rozdílu mezi granáty. Útočný vybuchuje hned na místě kam dopadne. Obranný po dopadu ještě odskočí a vybuchuje až po chvíli. Tedy počítejte u obraného s menší sílou hodu, než je ve skutečnosti potřeba, na správné místo se pak dokutálí. Zkuste si míření a střelbu (klidně i více střel) s bazukou, později se vám to bude hodit

03) Divoká jízda s jeepem může znamenat převracení.

04) Pokud pošlete vojáky k do ostnatého drátu a oni se pokusí projít, pak zahynou. Na konci cvičné mise to většinou dost zamrzí. Pod ostnatým drátem jsou hlubší místa, která jsou k proplížení lepší než ostatní. Podlezení ostnatého drátu nejlépe řešte s každým vojákem zvlášť a postupně.

Popis cesty je na mapě.