LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Ephraim Kishon: Liška v kurníku (4)

22.01.2005 Co se stane, když pustíte politika na dovolenou
Problém daní byl tedy vyřešen. Naneštěstí se vyskytly problémy při výběru daní. Obecní pasák byl tedy zvolen obecním policistou, aby na výběr daní dohlédl. Ale pak se objevil problém, kdo bude pást obecní dobytek.
Dulnikker v žertu navrhne, že se toho snad ujme sám, což zastupitelstvo obratem schválí. Ve vesnici pomalu propuká předvolební boj a Dulnekker je stále více odsouvám na vedlejší kolej. Vybírané daně pochopitelně na nové projekty nestačí a tak se pomalu, ale jistě, stále zvyšují. Obecní peníze začaly členové zastupitelstva využívat ve svůj prospěch. Sekretář je donucen ke sňatku s jednou z místních dívek, protože se předpokládá, že ji přivedl do jiného stavu. V závěru volebního boje jsou 2 hlavní volební favorité jasní - proti sobě stojí prozatímní staroste de facto Salman Hassidov a švec Gurevič. Dulnikker se svým sekretářem začínají plánovat, jak z vesnice co nejrychleji utéct. Jak dopadnou volby a jestli se útěk Dulnikkera s jeho sekretářem povede vám samozřejmě neprozradím.

Knihu vydalo nakladatelství Lidové noviny, cena je 259 Kč. ISBN: 80-7106-756-3.

Související odkazySouvisející odkazy

Ephraim Kishon: Liška v kurníku (1) - první část obsahu knihy.
Ephraim Kishon: Liška v kurníku (2) - druhá část obsahu knihy.
Ephraim Kishon: Liška v kurníku (3) - třetí část obsahu knihy.
Nakladatelství Lidové noviny


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda