01.06.2005 Film anglické produkce ze světa hmyzu

Imax: Království hmyzu 3D

Překvapivě má film hlavní hrdiny. Prvním hrdinou je Benedikt. Benedikt je sameček kudlanky nábožné. Druhým hrdinou, či spíše hrdinkou je nejdříve housenka a po čase motýlk(a) Otylka. Tipnul bych si, že Otylka dostala jméno díky své rozežranosti. Rychlost s jakou dokáže pořádat listy je opravdu obdivuhodná.

U obou hlavních postav začíná příběh u jejich narozením a věřte, že v případě Benedikta to není pěkný pohled. Benedikt má totiž asi 200 sourozenců a dohromady tvoří takový hrozen. U Otylky už se na narození dá vcelku dívat. Děj je následně veden po dvou samostatných liniích obou hlavních hrdinů. U Benedikta je pochopitelně hodně ukazována jeho schopnost se maskovat a přežít tak neustálé pokusy být sežrán něčím větším. U Otylky je zajímavý přerod z housenky v motýla. Do děje pak náhodně vstupují ostatní živočichové jako jsou mravenci (moc pěkná scéna, když mravenec nasává z kapky vody) nebo žáby či různí brouci. Na konci filmu se pak oba hlavní hrdinové potkají, a jak vše dopadne si pochopitelně nechám pro sebe.

Asi nemá cenu popisovat, že Imax vás opravdu doslova vtáhne do děje. Ti, kteří už na nějakém 3D byli, vědí o čem mluvím. Ti, kteří ještě Imax nenavštívili mohou jen poznamenat, že těch 159 Kč stojí za ten prožitek, i když celý film je jen na 40 minut. Velmi pěkně je ve filmu ukázáno, že každý lovec je i zároveň potravou pro jiného lovce.