LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Imax: Království hmyzu 3D

01.06.2005 Film anglické produkce ze světa hmyzu
Překvapivě má film hlavní hrdiny. Prvním hrdinou je Benedikt. Benedikt je sameček kudlanky nábožné. Druhým hrdinou, či spíše hrdinkou je nejdříve housenka a po čase motýlk(a) Otylka. Tipnul bych si, že Otylka dostala jméno díky své rozežranosti. Rychlost s jakou dokáže pořádat listy je opravdu obdivuhodná.
U obou hlavních postav začíná příběh u jejich narozením a věřte, že v případě Benedikta to není pěkný pohled. Benedikt má totiž asi 200 sourozenců a dohromady tvoří takový hrozen. U Otylky už se na narození dá vcelku dívat. Děj je následně veden po dvou samostatných liniích obou hlavních hrdinů. U Benedikta je pochopitelně hodně ukazována jeho schopnost se maskovat a přežít tak neustálé pokusy být sežrán něčím větším. U Otylky je zajímavý přerod z housenky v motýla. Do děje pak náhodně vstupují ostatní živočichové jako jsou mravenci (moc pěkná scéna, když mravenec nasává z kapky vody) nebo žáby či různí brouci. Na konci filmu se pak oba hlavní hrdinové potkají, a jak vše dopadne si pochopitelně nechám pro sebe.

Asi nemá cenu popisovat, že Imax vás opravdu doslova vtáhne do děje. Ti, kteří už na nějakém 3D byli, vědí o čem mluvím. Ti, kteří ještě Imax nenavštívili mohou jen poznamenat, že těch 159 Kč stojí za ten prožitek, i když celý film je jen na 40 minut. Velmi pěkně je ve filmu ukázáno, že každý lovec je i zároveň potravou pro jiného lovce.


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda