LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Febiofest: Prázdninové snění

11.04.2005 Taiwanská produkce na Febiofestu
Letos poprvé byl Febiofest posunut ze zimních měsíců na začátek jara a rozhodně to není na škodu. Vybrat si z bohaté nabídky Febiofestu je obtížné. Rozsah nabízených filmů je příliš velký. Proto jsem uvítal, když jsem od kamarádky HO z Taiwanu obdržel tip na film z Taiwanské produkce: Prázdninové snění.
Film začíná ve vojenské posádce, kde několik vojáků prožívá svoji vojenskou službu. Většina jejich starostí se pochopitelně točí kolem holek. Jeden z vojáků se ve svých vzpomínkách vrací ke své spolužačce. Druhého právě nechala jeho holka, která je fotomodelkou. Což mu nikdo nevěří, protože jeho vzhled nevypovídá o tom že by chodil s fotomodelkou. Vojenský život protínají humorné zážitky jako usnutí na hlídce, zásobování lepšími potravinami od místní dívky nebo noční poplach, který způsobí mluvení ze spaní jednoho z vojáků.

Změna nastává, když voják který údajně chodí s fotomodelkou dezertuje pryč. Místní velitel nechce mít problémy s vojenskou policií. Vyšle proto dva vojáky, aby ho našli. Jenomže vojáci tuto šanci využívají k tomu, aby si udělali prázdniny. Jedou do Taipeje a jeden z nich se snaží najít svou bývalou spolužačku, na kterou nemůže zapomenout. Dozví se, že pracuje v nemocnici. Po příchodu do nemocnice ale zjistí, že není ošetřovatelkou nýbrž pacientkou ústavu pro duševně choré. Spolužačka se neustále učí na fiktivní přijímačky a chce aby ji stále někdo zkoušel. Když odchází z ústavu, dívka se pustí za ním a stále ho následuje. Odjíždějí – všichni tři – na pláž k moři. Zde náhodou narazí na hledaného vojáka, který je spoutá, protože si myslí, že ho chtějí odvést zpět k útvaru. Ráno se jim podaří osvobodit se a vysvětlí mu, že jim je v podstatě ukradený. Voják dezertér dává dohromady ohňostroj, že to slíbil své dívce-fotomodelce. Pokud by se mu podařilo dát ohňostroj dohromady, věří, že by se k němu jeho dívka vrátila. Když se chystá na pláži večer ohňostroj odpálit je chycen vojenskou policí. Při pokusu o útěk je vojenskou policií zastřelen. Ostatní dva vojáci ohňostroj odpalují za něj a zároveň se na pláži objeví dívka zastřeleného vojáka. Vojáci se vrací zpět ke své posádce, kde ji po čase končí služba.

Pár poznámek na okraj:

1) Zaslechl jsem v kině poznámku, že je na děti vyvíjen obrovský tlak, aby se dostali na prestižní školu. Někteří tento tlak neunesou a důsledek může být podobný jako u spolužačky vojáka.
2) Omlouvám se, že nepoužívám jména osob, ale nebyl jsem schopen si je zapamatovat
3) Film je v namluven mandarínsky s anglickými titulky, což jsem zjistil, až při spuštění filmu. Naštěstí angličtina byla poměrně „simply“, ale dost rychlá. Ale soudě podle některých lidí v kině bylo možno si půjčit sluchátka s českým překladem.
4) Velmi kladně hodnotím cenu vstupenek a to 69,- Kč (Praha - Village Cinemas Anděl, sál 10)


Související odkazySouvisející odkazy

Fébiofest - stránky festivalu
Prázdninové snění - info o filmu na stránkách Fébiofestu.


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda