LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Anglie a Skotsko – den 3.

22.07.2005 Letní týdenní výlet do Velké Británie
Ráno jsme s Mortisem vstali nějak brzo a protože ostatní ještě spali, šli jsme dolu obsadit Internet, dřív, než tak učiní velká skupina německých studentů. Po snídani už zbývalo pouze si zabalit a vyrazili jsme na Liverpool station, odkud jel vlakový express na letiště Stansted. Na Liverpoolském nádraží jsme ještě měli asi 15 času a tak jsme se rozprchli na prohlídku obchodů.
Ríša neslyšel čas srazu a tak dorazil 3 minuty po odjezdu vlaku. Naštěstí express jezdí každých 15 minut. Vlak byl plně klimatizovaný a cesta trvala 45 minut. Na letišti jsme u odbavovací přepážky k letadlům vytvořili frontu a v mylném domnění, že víme něco víc než ostatní se za nás postavilo asi 60 lidí. Nadšení nás přešlo ve chvíli, když odbavovací úředník začal vyvolávat přednostní skupiny. Tedy nejdříve group A. My jsme z nám neznámých důvodů měli na letence C. Po vyvolání group B, nás tam zbylo tak 15. Kapitán přidal s letadlem na rychlosti a smazal během letu asi 20ti minutové zpoždění, které jsme na Stanstedu nabrali.

Cesta od letiště do centra měla trvat expresní autobusovou linkou 25 minut. Ale protože jsme měli kliku, tak v okolí letiště právě skončila nějaká farmářská výstava, což způsobilo totální dopravní zácpu. Do centra jsme se tak dostali asi za 2 hodiny (počítaje v to asi hodinové čekání na autobus). Ulice našeho ubytování nebyla na mapě a tak Ríša každou chvíli telefonicky zjišťoval, zda jdeme dobře. Nakonec jsme ubytování našli. Cestou nám pomoc nabízeli postupně asi 3 lidi, což jsme ocenili jako velmi přátelská gesta. Ubytování nás velmi příjemně potěšilo. Jednalo se o soukromý byt (3+1 a 2 koupelny) asi 7 minut pěšky od centra.

Vyrazili jsme na večeři do hospody, která na první pohled vypadala jako klasická. Po krátkém výběru jsme si všichni objednali pořádný steak (cena 4 libry). Jídlo bylo výborné a k tomu na velké televizi běžel Wimbledon. Po večeři jsme zamířili na večerní prohlídku města a odměnou nám byl nádherně večerním sluncem nasvícený Edinburghský hrad.


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda