LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Anglie a Skotsko – den 1.

18.07.2005 Letní týdenní výlet do Velké Británie
Na letiště jsem dorazil s 15ti minutovým zpožděním, nicméně do odletu zbývala ještě 1:45, takže všechno v pohodě. U přepážky EasyJetu byla sice fronta, ale postupovala rychle a do 10ti minut jsme obdrželi všichni palubní lístky a naše zavazadla odputovala po pohyblivém pásu kamsi do neznáma.Na letiště jsem dorazil s 15ti minutovým zpožděním, nicméně do odletu zbývala ještě 1:45, takže všechno v pohodě. U přepážky EasyJetu byla sice fronta, ale postupovala rychle a do 10ti minut jsme obdrželi všichni palubní lístky a naše zavazadla odputovala po pohyblivém pásu kamsi do neznáma.
U kontroly osobních zavazadel byla fronta ještě větší, což nám prohlídku konající osoba vysvětlila, že čekají test z EU a že se někdo pokusí pronést granát. Mortis musel ukázat, že fotoaparát je opravdu fotoaparát a svítící baterka je svítící baterka. Nicméně můj fotoaparát ani PDA nikdo vidět nechtěl, asi jsem vypadal o něco méně podezřele než Mortis.

Do letadla nás přepravil autobus, i když těch 40 metrů jsme také mohli ujít po svých. V letadle společnosti EasyJet bylo málo místa mezi sedadly, ale to byl jediný podstatný rozdíl oproti ČSA. V letadle kromě příhody ve které figuroval Richard, minerálka s bublinkama, Mortisův batoh a moje kalhoty se nic mimořádného nestalo.

Letiště Stansted je opravdu takové venkovské a od Londýna je pořádný kus. Od imigračních úřadů tentokrát už žádné otázky nepadly. Přesun do Londýna jsme zvolili vlakem, ale i přes veškeré reklamy o výhodnosti tohoto spojení* se ukázalo, že první část trati není v pořádku a my se musíme přesunout na nejbližší nádraží autobusem. Vlak byl vcelku komfortní, odpovídal asi našim IC. Při debatě o cenách lístků se ozval dosud mlčící spolupasažer a česky nám vysvětlil aktuální situaci. Vlak dorazil do stanice Liverpoolské nádraží odkud jsme se metrem přesunuli do našeho hotelu. V hotelu skoro vše při starém (v roce 2003 jsme zde už ubytovaní byli). Jedinou novinkou byl přístup k Internetu zdarma. Po krátkém vybalení jsme se pustili do prohlídky města po trase: Kensingtons Gardens, Oxford street, Tottenham, Trafalgar squere, Bigben, London Eye, Millenium Bridge, St. Pauls kathedral a zpět na Oxford street. Richard našel zalíbení v Burger king. My ostatní dokupujeme jídlo v Tescu, aby jsme si ráno mohli obohatit snídani.

* Na letišti Stansted jsme potkali reklamy na vlakový expres typu: mezi tímto místem a centrem Londýna je XXX světelných křižovatek nebo průměrná rychlost z tohoto místa do centra Londýna je 15 mil/hod.


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda