13.08.2005 Český Krumlov a Lipno

Šumava 2005 - den 1.

Simka se na poslední chvíli rozhodla, že s námi pojede. Díky nákupu čtení do vlaku nám zmíněný vlak málem ujel. Sobota nebyla vybrána dobře a rychlík do Budějovic byl dost narvanej. Velká část osazenstva vlaku pak pokračovala, stejně jako my, do Českého Krumlova. Na nádraží jsme se rychle zorientovali a vyrazili do centra. Po cestě jsme se zastavili na výborném bramboráku posypaném sýrem. Myšlenka, že na autobusovém nádraží v sobotu najdeme otevřenou úschovnu zavazadel, se ukázala jako velmi naivní.

Z přízemí nás zavřené dveře odkázaly na jiné zavřené dveře v prvním patře. Pokus zanechat batohy u blízké pumpy také selhal. Obsluha odvětila něco ve smyslu, kam by je tam (na těch 150m2) asi tak daly. Úspěšnější jsme byli až na náměstí v informacích, kde se nás velmi ochotně ujal mladý kluk. Odlehčeni od batohů jsme zamířili k zámku. Po cestě byla ještě nutná zastávka ve výborné pekárně. Na zámku jsme si zaplatili vstup na věž. Počasí nám přálo a výhled byl opravdu dobrý. Také jsme podnikli výpravu do rozkvetlé zámecké zahrady.

Po obhlídce kultury následovala pátrací akce po hospodě s gulášem. Pátrací akce dopadla úspěšně, dokonce bylo možné si objednat guláš v chlebu. V pekařství jsme nakoupili snídani do zásoby. V info centru jsme si vyzvedli batohy a vyrazili na zastávku ČSAD. Cesta do Horní Plané trvala asi hodinu. I přes ujištění místních děvčat, že nejsme na konečné, nás řidič nekompromisně vyhodil. Místní klučina se ukázal jako lepší informátor a jeho sdělení, že poslední přívoz jede v 20:30, se ukázalo jako pravdivé. Dodnes litujeme, že jsme sebou nevzali traktor, protože cena za převoz byla pouhých 40,-Kč. Na rozdíl od nehorázné sumy 10,-Kč, kterou chtěli za přepravu jedné osoby. Převozník vypadal jako starý rocker a drze se nás zeptal, do jakého hotelu jedeme. Od přívozu jsme ušli asi kilometr a ubytovali jsme se v luxusním novém stanu.