LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Šumava 2005 - den 6.

25.08.2005 Vimperk a cesta domů
Ráno bylo opravdu krásné. Začal jsem litovat, že jedeme už dneska domů. V lese byl úžasný klid. Vrátili jsme se kousek zpět, abychom se napojili na cestu. Potkali jsme rozestavěnou rozlehlou stavbu, asi si někdo staví menší hotel. Obecně jsme na Šumavě viděli mnoho rozestavěných domů, a pak že lidi nemají peníze.
Na posledním úseku cesty jsme zvolili místo silnice přírodní cestu, která se ovšem místy ztrácela. Nádraží bylo naštěstí hned na začátku, takže jsme ho nemuseli dlouho hledat. Další pozitivní zprávou byla otevřená a fungující úschovna zavazadel na nádraží. Hladoví po informacích jsme koupili denní tisk a vyrazili na nákup zásob do vlaku. Cestou ze samošky, jsme se zastavili na oběd v obyčejné hospůdce hned naproti nádraží. Vlak měl zpoždění asi 10 minut a hrozilo nebezpečí, že nestihneme navazující spoje. Ke vší smůle průvodčí za 4 stanice oznámil, že trať není průjezdná a musíme přestoupit na autobus. Naštěstí všechny návazné spoje byly pozdrženy a my jsme tak do Prahy dorazili přesně podle našich předpokladů. Mám takový pocit, že se i na železnici něco mění. Přišlo mi, že zaměstnanci ČD projevují větší ochotu a občas se u nich objeví i úsměv. Příště nás bude čekat druhá polovina Šumavy, hlavně směrem na Železnou Rudu.

DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda