LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Šumava 2005 - den 3.

18.08.2005 Plešné jezero, kamenité moře, vrchol Plechý, Trojmezí, Třístoličník
Ráno byla zima jak v morně. Ještě, že k snídani byl horký čaj a bábovka z pekárny v Českém Krumlově. Dva kilometry kamenitým mořem k Plešnému jezeru stály za to. Jezero bylo z části v mlze a za ním byly vidět části skal. Před námi byl nejhorší výstup – 300m čistého převýšení na 2 km. Stezka byla klikatá, což bylo naše jediné štěstí.
Z vrcholu Plechý byl pochopitelně výborný rozhled asi tak na 15 metrů. Z mp3 jsem nám pustil vítězný song We are the champions a hned se nám zlepšila nálada. Hranice tří států (České republiky, Rakouska a Německa) byly už pouhý kousek – 2 km. Cestou jsme začali potkávat první turisty, nicméně velký batoh na zádech neměl nikdo z nich. Mlha v žádném případě nejevila ochotu někam zmizet. Nicméně vidina jídla v restauraci na Třístoličníku nás hnala mlhou vpřed.

Restaurace nebyla na české turisty stavěna. Jídelní lístek byl pouze v němčině a ceny v Eurech byly uzpůsobené německé kupní síle. Číšník nám ochotně ochraptělým hlasem přeložil důležité části jídelního lístku. Objednali jsme si polévky (česnečka byla opravdu silná) a hlavní jídla – Cordon Bleu, Řízek po cikánsku a Steak se špekem. Celé pohoštění nás vyšlo bratru na 35 Eur. S plnými žaludky jsme se pustili po značce dolu, tedy 300 metrů čistého. Počasí se trochu umoudřilo a sem tam se ukázalo i sluníčko.

U prázdné strážní budky jsme dali odpočinek a zde nás také zastihly tři menší přeháňky. Kousek dál po cestě jsme našli Rosenauerovu nádrž, respektive to co z ní zbylo. Cesta k železniční stanici Nové pole byla pohodová. Jako cílové místo jsme zvolili vesnici Stožec. Zde jsme zašli na večeři. Původně zněla nabídka od majitelky penzionu na květákovou polévku, párek a borůvkový koláč. Později se našli ještě 2 porce smaženého sýra, o které jsme se s Martinem promptně přihlásili výměnou za párek. Po večeři byl čas na hledání místa na spaní. Vhodné místo jsme nakonec objevili asi 1 km od vesnice. V noci nás rušily pouze nedaleko projíždějící vlaky.

DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda