LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Šumava 2005 - den 2.

15.08.2005 Česko - Rakouská hranice
Vyrazili jsme asi v 10 směrem na Smrčinu. Po cestě nás zastihla první přeháňka a po chvíli další. Až na poslední kus cesty před Smrčinou, kde byl slušný krpál, se šlo dobře. Od Smrčiny jsme si to namířili k Hraničnímu kameni. Počasí se zhoršilo a déšť už v podstatě neustával.
Když už jsme si mysleli, že to nemůže být horší, tak začaly padat kroupy. Sníh už naštěstí padat nezačal. U Hraničního kamene byly 2 strážní budky, ale pouze v té české byl pohraničník. Zkoušeli jsme najít turistický přístřešek, který byl značený na mapě, ale nebyli jsme úspěšní. Mapa byla 13 let stará, takže se jisté chyby daly čekat. Počasí se trochu umoudřilo a ještě jsme narazili na bufet. Naneštěstí pravě zavíral, tak je Martin alespoň ukecal o 3 čaje.

Na sluníčku jsme se pokusili nechat uschnout část věcí. Moc se to nepodařilo, sluníčko už nám nabídlo spíše zbytky svých paprsků. Mapa ukazovala, že dále v terénu už by se hledalo místo na spaní hůře a tak po kilometru jsme se zastavili u nějakého přístřešku. Martin se Simonou si udělali večeři, já jsem se šel porozhlédnout po nějakém vhodném místě na spaní. Asi po 3/4 hodině jsem něco našel. Pak jsme poblíž ještě našli o něco lepší flek a po kontrole neviditelnosti z okolí jsme se utábořili. Asi polovinu noci propršelo a tak se ani neobjevilo moc ochranářů, kteří by hledali, zda někdo nespí v CHKO a přírodní rezervaci.

DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda