LUKI homepage
Úvodní stránka Politika Kultura Cestování Zábava Počítače Běžný den Fotogalerie


Anglie a Skotsko – den 5.

01.08.2005 Letní týdenní výlet do Velké Británie
Opět nezvládáme vstát brzo. Auto si můžeme půjčit až v 11. I s nakládáním zavazadel se náš odjezd protahuje až na 12. Prvním cílem byl hrad Stirling. Anglický výklad byl poměrně srozumitelný. V hradu byla expozice válek, ve kterých se Skotsko angažovalo. Upravené zahrady okolo hradu byly jako vždy samozřejmostí.
Na protějším kopci se Nacházela rozhledna, ke které jsme zamířili. Na vrcholu jsme zjistili, že zde neuspějeme s Explorer pasem* a vstupné je 6 liber. Což jsme všichni odmítli a zase jsme mazali dolů k autu. Ríša ho zapomněl zamknout, nicméně ve Skotsku se asi nekrade a tak se nic nestalo. Dalším naším cílem byl hrad Doun, kde jsme akorát zastihli končící svatbu. Na rozdíl od svatby, kterou jsme potkali v Edinburghu, nevěsta vypadala k světu a tak jsme jako správní turisti udělali pár fotek.

Hrad Doun nebyl velký a každý si svoji trasu prohlídky mohl zvolit sám. Velmi pěkná byla kuchyně i obřadní sál. Od Dounu vedka naše cesta na západ Skotska, kde jsme mezitím domluvili ubytování v chatičkách. Po cestě jsme už mohli obdivovat krásy skotské vysočiny (Highlands), které opravdu stály za to. Po vyložení zavazadel, jsme se vydali do městečka Fort Wiliam, aby jsme si dali něco k večeři. Objevili jsme fish and chips za 4 libry, čehož jsme ihned využili. Obdržená porce byla obrovská a šla dojíst s velkým přemáháním. Spokojeně jsme odjížděli uložit se do chatek. Z klidu nás rychle vyvedly houfy muchniček**, naštěstí v chatce jich byl omezený počet, takže bylo možné se jich zbavit.

* Explorer pas - vstupenka na více míst. Cena je určena podle počtu dnů. Na 3 dny nás stála 17 liber.
** Muchnička - malá muška, asi jako drozofila, jenomže tahle svině štípe a je hrozně vlezlá.


DISKUSNÍ FÓRUM NA TYL.CZ
diskusní fórum čtenářů  

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vloďż˝it prďż˝spevek

Titulek Jméno Datum

Zobraz vybrané    Zobraz vďż˝e     Vložit příspěvek


Fotografie


NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda